Kapitola VI. dcery a synové

20. března 2008 v 17:18 | Vatara |  Zase spolu
Omlouvám se kapitolky teď budou kratší, já si umim vybrat, sem nemocná na prázdniny, sem blbá. Kapitola je opravdu hodně krátká nemá ani dvě stránky ve wordu. Kdo tovypráví později poznáte. Mějte se famfárové!!

Je říjen, hustě prší, stejně jako tehdá, už je to čtrnáct let. Stále to bolí. Byli tak mladí. Za ty roky jsem pochopila, že Sirius to neudělal, nebyl by toho schopen. Ale kdo? Lili a James, tak mladí, šťastní a už nežijí, Sirius jako uprchlík, a Alex vychovává tři děti úplně sama.
Kouzla, k čemu jsou? Když nedokážou napravit škody. Měla bych se vrátit. Nevím jestli mám. Dokážu to vůbec? Nevím jestli mám. A kam půjdu? Nechci se vrátit. Ale musím. Malý Harry, teď už mu je patnáct let. Nechala jsem ho tam. Třeba měl hezčí život než by měl se mnou. Pomalu jsem přešla k zásuvce a vyndala černé sametové pouzdro. Pomalu jsem začala otevírat krabičku. Moje hůlka. Stále stejně štíhlá. "Balit" a kufr se zabalil sám. Vzala jsem ho do ruky a přemístila se tam, kde jsem už dlouho nebyla. Ovanula mě vůně moře. Blackovi bydleli u moře. Doufám že se nepřestěhovali. Klepadlo ve tvaru lva. Byli to hrdí a správní Nebelvířané. Zaklepala jsem. Nic se neozývalo. Zaklepala jsem ještě jednou. Dveře se otevřeli. Stála v nich postarší zrzka, v saténovém župánku.. "Veronico."vydechla u jejich nohou se objevil černý pes. "Pojď dál."
"Děkuju Alex." Jakmile se zavřeli dveře pevně mě objala, a já obětí opětovala, moje druhá dcera, čtvrté dítě, které jsem nikdy neměla.
"Dáš si kávu?"
"Moc ráda."zalezla do kuchyně a za chvíli vylezla oblečená a upravená i s kávou.
"Musíš mi všechno vyprávět, všechno co se stalo."řekla jsem.
"Nevím co bych ti měla říkat, utekli jsme obě."
"Jak to myslíš?"
"Vrátila jsem se sem na konci srpna."
"A kdy jsi byla?"
"Ve Francii, neříkej že si o mě neslyšela, v kouzelnickém rádiu mě hrajou i tady."
"Odřízla jsem se od světa kouzel."
"Tak to bych nezvládla, vlastně jsem pak chvíli přestala kouzlit, ale děti…., chtěla jsem aby z nich byli ti nejlepší čarodějové."
"Jak se vlastně holky mají?"
"Po tom co jsem odešla se mi narodili ještě dva kluci, ale myslím že se mají dobře, Tin a Harry nedávno psali, že se dali dohromady, škoda že to Lili a James nevědí, když jsme o tom v mládí žertovali……."
"Viděla jsi Siriuse?"
"Proč se ptáš?"
"Chtěla bych znát pravdu. Vím že Sirius by to neudělal, byli jako bratři."
"Neudělal to."
"A viděla si ho?"vrátila jsem se ke své původní otázce. Na Alex bylo vidět že se vyhýbá odpovědi.
"Byl to Petr, stále žije."ozvalo se ode dveří s kuchyně."stál tam, můj druhý syn. Pomalu ke mně přešel, byl tak odhodlaný, jako by se bál co mu udělám. Rozhodně nečekal, že ho obejmu.
"Veronico tak rád tě zase vidím."
"Já tebe taky."posadil se vedle Alex a chytl ji za ruku.
"Vyprávějte mi o Harrym, prosím."
"Harry, vypadá úplně jako James, až na ty oči, ty má po Lili. Výborně hraje famfrpál, jako James. Je to pravý syn svých rodičů, nezasloužím si být jeho kmotrem."
"Ale jdi, taky jsem Christinina špatná kmotra."
"Naše děti vlastně už jako kmotru mají jen tebe."
"A Andy a Ray?"
"Zkus sehnat kmotry pro děti uprchlíka, narodili se moc brzy po tom, bylo to moc čerstvé a proto mají příjmení White- Black."
"Aha.."vydechl jen
"Máš kde bydlet Veronico?"
"Vlastně ještě ne, nemůžu jít do našeho starého domu. Necítím se na to."
"Tam stejně nemůžeš, ne teď když se vrátil, zůstaneš u nás."
"Děkuju."
"Není zač, dlužíme ti to."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Danula Danula | E-mail | Web | 21. března 2008 v 9:17 | Reagovat

Páni Veronica...nevím jestli bych dokázala obejmout někoho o kom bych si myslela, že je vrah mého syna i když by mi pak došlo, že to neudělal...fakt dobrý...

2 Giner Giner | 21. března 2008 v 11:22 | Reagovat

super:)

3 NarcissaB. NarcissaB. | Web | 21. března 2008 v 15:59 | Reagovat

Tak to je velice zajímavé... Super...

4 netri netri | 24. března 2008 v 18:46 | Reagovat

Japato že tahle kapitolka neni na tamtom druhym blogu? Kdybych se sem nepodívala, nepřečetla bych si to...no, jako vždy úžasné...:)))Jaké jiné že? Mimochodem, mozek se mi vrátil...v dost zuboženym a ožralym stavu. A asi je těhotnej....KATASTROFA...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama