Prosinec 2012

28. den - něco, co ti schází

31. prosince 2012 v 12:35 | Vatara |  Projekt
Občas mi schází má dětská radost, přijde mi, že se starostmi tak nějak odchází. Ale snažím se tomu moc nepoddávat a užívat si chvil tak jako jsem to dělala vždycky.

Tímto končím i tento projekt. A končím tím i tento rok. Předsevzetí si ze zásady nedávám. Nevím jak by dopadla... Děkuji za návštěvnost tento rok... i když vím, že většina mích návštěvníků jsou jen zbloudilé duše. Budu se snažit alespoň dopsat Zase spolu a uvidíme, třeba se letos trochu vzpamatuju a přidám nějaký příspěvek víckrát než jednou za rok....
Přeji všem ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2013 vkročme do něj tou správnou nohou....

27. den - jaký problém jsi měl/a

30. prosince 2012 v 12:31 | Vatara |  Recenze
Můj problém asi stále ještě přetrvává a myslím si, že v dnešní společnosti je velmi obvyklí. Můj problém je věřit jiným.
A nemůsí to nutně být jen člověk. Jsem prostě nedůvěřivá ať jde o lidi, věci či zvířata. Je to reakce na jednu událost, která nejde smazat z mého srdce a překvapivě v ní nefiguruje žádný chlap.

26. den - jaký typ lidí tě přitahuje

29. prosince 2012 v 12:28 | Vatara |  Projekt
Asi bych úplně nepužila slovo přitahuje, co se týče lidí, jsem spíše odtažitá. Ale mám ráda lidi, kteří jsou dobří... Samozřejmě každý má své mouchy a hříchy, ale někdo o tom ví a někdo ne. Mám raději lidi, co vědí, že udělali něco špatného a snaží se to napravit, než ty co si toho ani nevšimnou...

25. den - někdo, kdo tě fascinuje, a proč

28. prosince 2012 v 12:26 | Vatara |  Projekt
Asi to nebude úplně odpověď co se očekává.... Fascinují mě 14ti leté holky na vysokých podpadcích se sukní co začíná a končí na břiše... Fascinují mě kluci, co mají kalhoty v půlce zadku.... Fascinují mě harmonikáři v metru...
Asi bych na to měla být zvyklá, v Praze(nevím jak v jiných městech) je to jev velmi obvyklí, ale vždycky mě to nějak zasáhne a říkam si a vážně? Tak to za pár let bude? Bude se tak oblékat i moje dcera/syn? Bude trávit veškerý svůj čas na fb?

20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání

27. prosince 2012 v 12:19 | Vatara |  Projekt
Vzdělání.... Vzdělání.... VZDĚLÁNÍ.... myslím, že tenhle rok se u mě stalo vzdělání prioritou číslo 1. A obecně ho ve svém žebříčku stavým hodně vysoko. A nejde jenom o mě.
Už od základní školy je to důležitý bod našeho života. Naučíme se zde určitým způsobům, zařadíme se do společnosti, najdeme své místo.
Je to prostě to správne. Záleží na tom. Záleží na výsledku. Záleží na tom co si s toho odnseme. Každý si k tomu, ale musí dospět sám. A proto si myslím, že je zbytečné se zde dlouze rozepisovat. Hlavní body byly již řečeny.

19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče

26. prosince 2012 v 12:19 | Vatara |  Projekt
Tak jako asi každý.... v pubertě... nedělala jsem žádně extrémy... ale tak sem tam se určitě něco našlo.
Každý občas něco provede a tohle období... k tomu v podstatě navádí.

Kapitola XIV.- Návrat

25. prosince 2012 v 23:14 | Vatara |  Zase spolu
Tak je tu další kapitola, není to nic moc, ale lepší než nic
(Tady máš něco na čtení)

18. den - v co věříš

25. prosince 2012 v 12:22 | Vatara |  Projekt
V co věřím? to je různé, někdy nevěřím v nic a naprosto celý den je špatně. Ale po většinu času věřím na osud. Je to osud, když někoho potkáte. Že právě on se vám připletl do cesty... Tak to mělo být... Ve všem je nějáký záměr... Možná je to naivní... asi opravdu je, ale prostě v to věřím...

17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok

24. prosince 2012 v 12:18 | Vatara |  Projekt
Tenhle rok byl asi velmi úspěšný. Udělala jsem maturitu. Přijali mě na vysokou školu... Nic důležitějšího není..... a všechno vyšlo. Neúspěchy? Taky mě na dvě vysoké školy nepřijali... ale myslim, že to nevadi... Takže tenhle rok je asi vydařený, te´d už jen přežít první zkoužkové... a bude!

13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a

23. prosince 2012 v 12:17 | Vatara |  Projekt
Já bych se asi nikam nestěhovala.... Praha je Praha (naše stověžatá). Ale podívat bych se chtěla všude kam by to jen šlo. Procestovat svět, ale vždycky jen na chvili... Týden pryč a pak zase zpátky domů. Doma je doma... Krátka odpověď, ale výstižná...

8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem

22. prosince 2012 v 12:15 | Vatara |  Projekt
Já si myslím, že taková chvíle se nedalo přesně určit. Asi jich bylo hodně. Je to čas, který strávím se svou rodinnou, přítelem, někde kde je mi hezky (na horách, v lese, na rozhledně...) Nejspokojenější jsem v jeho objetí....

7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí

21. prosince 2012 v 12:13 | Vatara |  Projekt
Tak tu máme další den. Tentokráte o horoskopech. Charekterictika znamení je přejata od: http://www.horoskopy.cz/charakteristika/blizenci

Blíženci jsou lidé vnímavé a přizpůsobivé povahy a intelektuálního založení. Tito idealisté si libují ve filosofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jejich myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí a mají vynikající komunikační schopnosti. Tak s těmi komunikačními schopnostmi si teda vůbec nejsem jistá, ale jinak je to i docela pravda. Jsem idealista a libuju si ve filosofii (spíš v sociologii, ale to není zas tak daleko)

Žena ve znamení Blíženců v sobě ukrývá několik osobností, jednu zajímavější než druhou. To rozhodně pravda je, někdy je to docela zmatek. Je kreativní, přátelská, otevřená a veselá, má pestrou paletu koníčků a široký okruh přátel. Široký okruh přátel rozhodně nemám. Spíše se držím stranou.

Silné stránky
Je velmi činorodá a společenská, zvládá se věnovat spoustě různorodých věcí najednou. Má skvělé komunikační schopnosti. Komunikační schopnosti... o těch nic nevím.

Slabé stránky
Její city a myšlenky se pohybují tak rychle a nepředvídatelně, že pro ostatní není snadné ji pochopit a držet s ní krok. A vážně je to slabá stránka? být tam a za deset vteřin někde úplně jinde? Neřekla bych, že je to slabá stránka, jen je někdy obtížné osvětlit svůj názor ostatním.

Má ráda
Ráda se baví a chodí mezi lidi. Kdykoliv má čas, rozšiřuje si obzory četbou a učí se nové věci. Má smysl pro umění. Smysl pro umění asi mám. Pořád něco vytvářím. Ale mezi lidmi se moc necítím, jen mezi blízkými.

Nemá ráda
Stereotyp jí nesedí a rozhodně se nespokojí s rolí ženy v domácnosti. Jo s tou bych se asi nespokojila, ale uznávám, že na tom něco je. Nemá ráda zbytečná omezení, předsudky a konvence.To rozhodně... hlavně předsudky mi vadí.

Jaká je milenka
V lásce může být trochu nestálá, ale když se jí povede najít správného muže, který zvládne její tempo, bude mu oddaná. Na to nedokážu nic říct. Možná pravda... možná ne....

6.den - napiš 30 zajímavých informací o sobě

20. prosince 2012 v 12:12 | Vatara |  Projekt
30? není to trochu moc? Pokusím se
1. Jsem Blíženec
2. od října chodím na universitu
3. jsem svobodná, ale zadaná
4. nesnáším statistiku
5. ve škole mi šla líp matika než čeština
6. miluju psi
7. nesnářím žáby
8. Zahradničení! mé největší hobby
9. Miluji tulipány (hlavně červené)
10. Nesnáším zvířecí vzory
11. Pravá kůže, nikdy!
12. spoléhám na krátkodobou paměť
13. mám ráda jogu
14. chtěla bych umět německy
15. Věřím, že 13 je šťastné číslo
16. Konec světa jednou určitě nastane
17. neumím plavat
18. nesnáším sporty
19. .... ani ty v televizi
20. jsem závislá ne serialech
21. Miluju animované Disney filmy
22. Miluju modrou barvu
23. občas jsem trochu vyedwardovana...
24. neumim se seznamovat
25. Spánek, spánek, spánek!
26. jsem závistivá
27. mám ráda vánoční období
28... a miluju atmosféru malých vánočních trhů
29. ... kupuju tam mandle v cukru a trdelník
30. nejím pudink

vážně 30? no nevím

5. den - okamžik, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě

19. prosince 2012 v 12:11 | Vatara |  Projekt
Já myslím, že takových okamžiků v mém životě bylo asi více. K pubertě to asi patří - tak trochu všechno přeháníte. Potom je reakce na hádku jiná, než normálně. Takže občas vás napadne : bylo by lepší kdybych neexistovala.....
Jeden z těchto okamžiků, mi ale utkvěl v paměti více než ostatní, ale pamatuji si spíše ten pocit, ani nevím jaký měl vlastně důvod. Ale myslím, že to bylo kvůli lásce a hádce.
Najednou jsem cítila veškeré mé zoufalství. Jako kdyby se mé srdce skládalo jen z něj. Nevěděla jsem proč bych v životě měla pokračovat. Cítila jsem nutkání otevřít okno a skočit.
Teď už vím, že řešení existuje a nic není beznadějné. Jen je to občas složité najít řešení.

4. den - tvůj názor na náboženství

18. prosince 2012 v 12:10 | Vatara |  Projekt
Já osobně nejsem věřící. Ale každému by měla bát dopřána svobodná volba, v tomto ohledu. Nikoho za náboženství neodsuzuju. Třeba Bůh vážně existuje a ja jsem ta co ještě neprozřela. Ano trochu se mi nelíbí, že by v ČR měli chodit zahalené ženy, ale ony si to vybrali. Necítí se kvůli tomu omezeny. Tak proč by mi to mělo vadit?
Pro mě je nejdůležitější osud. Věřím, že existuje určité předurčení.
K tomuto tématu dále asi nemám co říct. Náboženství prostě neřeším. Je to věc jedince.

3.den Názor na drogy a alkohol

17. prosince 2012 v 12:10 | Vatara |  Projekt
Tak za prvé si myslím, že alkohol se mezi drogy počítá a není to položka, který se uvádí zvlášť. Pokud někdo řekne drogy automaticky do nich člením i alkohol.
Pro mě s toho tedy vyplívá, že si na alkohol musíme dávat pozor. Všechno je zrádné a většina lidí si neuvědomuje nebezpečí, které vyplývá z jeho snadné dostupnosti. Rozhodně tady nechci moralizovat, ale zjednodušeně drogy jsou prostě špatné a na vyzkoušení asi není nic špatného jen se u toho musí přemýšlet a ne se jen vytahovat před kamarády.

2. den - kde bys chtěl/a být za deset let

16. prosince 2012 v 12:10 | Vatara |  Projekt
2. den - kde bys chtěl/a být za deset let

Tak ani na tuhle otázku nedokážu přesně odpovědět, ještě před pár týdny by to bylo jasné. Viděla jsem se v rodinném domě. Plánovala jednotlivé místnosti.
A asi se tak vidím pořád, velký moderní dům s terasou. Krásná zahrada plná tulipánů. Okolo mě neustále pobíhající pes.
Jenže teď se k mé vidině připojila také práce, která mě bude bavit a naplňovat... ještě nevím jaká to bude, ale vážně to někdo ví? nebo si to jen myslí?
Prostě jen asi doufám, že budu úspěšná, ať už se rozhodnu dělat cokoli, kdekoli....

1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single

15. prosince 2012 v 12:09 | Vatara |  Projekt
1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single

Tahle otázka je hned pro začátek možná až moc složitá, nechala bych ji na někdy později, ale budiž.
Já jsem ve vztahu, alespon podle obecného hlediska.
Ale co to vlastně vztah je? kde je hranice? je single synonimum slova svoboda. A je vztah synonimem slova omezení?
Tyhle věci jen těžko konceptualizovat a každá by to udělal jinak... A jak bych to udělala já? Právě teď nemám ani tušení. Nevím jeslti to co dělám je správne, je to pro mě dobré? Je to pro něj dobré?
Na tyhle otázky mi bohužel nikdo odpověď nikdo nedá, tu musím zjistit jen já sama.
Třeba tohle je to pravé, třeba je to tak správně, ale jak to poznat když není porovnání.

Takže můj současný vztah, je jednoduchy, ale vlastně hrozně komplikovaný. Jsem jako na horské dráze, jednou tak, jednou onak a važně je to správně? Nebo je to špatné? A najdu na to někdy odpověď?
Seznámili jsme se na táboře, ale nebyla to láska na první pohled. Tedy z mé strany ano, jen jemu to trvalo více než rok než došel ke stejnému závěru. A teď jsme spolu, stále a snad to ještě nějakou chvíli potrvá....

Projekt 30.dní

14. prosince 2012 v 12:26 | Vatara |  Projekt
Mame tu Vánoční překvapení.... Při brouzdání po blogu jsem narazila na Projekt 30. dní. A rozhodla jsem se připojit. Je to takový řeťězák každý bloger si ho může sám dobrovolně vyplnit. Většina témat mě velice zaujala a tak se pokusím, vám přiblížit svůj názor ovšem jen na některé otázky, které jsem vybrala:
1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single
2. den - kde bys chtěl/a být za deset let
3. den - tvůj názor na drogy a alkohol
4. den - tvůj názor na náboženství
5. den - okamžik, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě
6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě
7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí
8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem
9. den - jaká doufáš, že bude tvá budoucnost (na tohle už jsem odpovídala v otázce 2)
10. den - popiš svou první lásku a první polibek(bylo již řečeno v první otázce)
11. den - nastav svůj přehrávač na náhodný výběr a napiš prvních 10 písniček, které přehraje
12. den - popiš celý svůj den v heslech
13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a
14. den - tvá nejranější vzpomínka
15. den - tví oblíbení blogeři
16. den - tvůj názor na mainstreamovou muziku
17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok
18. den - v co věříš
19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče
20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání
21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky
23. den - 5 obrázků známých dívek, které jsou podle tebe atraktivní
24. den - tvůj oblíbený film a o čem je
25. den - někdo, kdo tě fascinuje, a proč
26. den - jaký typ lidí tě přitahuje
27. den - jaký problém jsi měl/a
28. den - něco, co ti schází
29. den - tvé cíle na příštích 30 dní
30. den - tvé úspěchy a neúspěchy za tento měsíc

Zároveň bych Vás moji milí čtenáři chtěla požádat, pokud budete tyto otázky číst, aby jste mi sdělili veškerou stylistickou kritiku. Děkuji, je to pro mě důležité.
První projekt se tu objeví hned zítra...

Kapitola XIII. - Forgiveness

7. prosince 2012 v 20:17 | Vatara |  Zase spolu
Tak jsem se dneska rozjela se psaním a nechala jsem všeho co bych měla dělat. Takže jsem přidávám i další kapitolu Zase spolu. Je trochu neobvyklá a dnes je tu i VĚKOVÁ HRANICE (+18). Doufám, že se Vám bude líbit. Když se dočkám nějáké reakce z vaší strany budu moc ráda.
Vaše Vatara