Kapitola XIV.- Návrat

25. prosince 2012 v 23:14 | Vatara |  Zase spolu
Tak je tu další kapitola, není to nic moc, ale lepší než nic
(Tady máš něco na čtení)


Na Grimuldově náměstí už se všichni pomalu chystali zpátky do školy nebo do svých domovů. Vánoční prázdniny byly u konce. Harry ležel na posteli a díval se do stropu. Po Vánocích měl schůzku s Brumbálem. Co mu asi může chtít? Co bude dál? Alespoň mu teď všichni věří. Voldemort musí zemřít jeho rukou, věděl to, ale jak to udělat? Chce mu to snad Brumbál říct?
Poslední dobou se o to vůbec nestaral. Připadal si s Christin jako někdo jiný. A jeho nové já se mu moc nelíbilo. Přišlo mu slabé a odkázané na ni. Ale vážně se okolo ní točí svět? Opravdu je do ní natolik zamilovaný, aby se natolik objetoval? Siriusova dcera s bouřkovýma očima ho spoutala a on se pomalu začínal bránit. Byla tak dominantní.
"Harry o čem zase uvažuješ?" zeptala se Hermiona. Ani si nevšiml, že s Ronem přišli, byl tak ponořený do svých myšlenek. "Hermiono, co si myslíš o Christin?" Na rozdíl od něj ji nikdy nedokázala plně důvěřovat. On se ztratil v jejích očích hned na začátku. Jenže Hermiona… viděl, že s tím bojuje, že se snaží, ale občas její snaha selhala, když s Christin mluvila. Po smrti Rachel se to trchu zlepšilo. Bylo jí líto její ztráty. Jenže Christin se ještě víc uzavřela a byla stále paličatější. "Upřímně Harry" odmlčela se " na to nechceš slyšet odpověď." Povzdechla si a sklopila oči. "Já jen… představila bych si tě s někým jiným. Občas s tebou manipuluje a ty to ani nevidíš." Podívala se na něj, její oči byly plné smutku. Harry si také povzdychl "obával jsem se, že to řekneš." Posadil se na posteli a zase se zadíval do zdi. Hermiona se posadila vedle něj. "Je mi to líto Harry." Objala ho kolem ramen. " To nemusí."
Christin seděla dole v kuchyni. Zabalila si velmi rychle. Vždycky balila s Rachel a braly si věci a rozhazovaly je po pokoji. Mamka pak musela uklidňovat jejich hádky. Mamka, kde vlastně je? Nepamatovala si kdy ji viděla naposledy. Šla s tátou na večírek, vrátili se pak? Nebyla si jistá. A co Oliver a Melisa?
V poledne přišla sova.


Mámino písmo, snad je všechno v pořádku - pomyslela si.
Nastal rozlučkový večer bez Alex a Siriuse. Christin se na to snažila moc nemyslet. Celé odpoledne si hrála s Ryanem a Andym. Zdálo se jí, že Harry se jí vyhýbá. A Hermiona na ní jako vždy házela kyselé pohledy. Už aby si někoho našla…. Třeba Rona…
Vánoční písně se linuly z rádia, většina seděla v křeslech a v malých skupinkách si povídali. Christin seděla Harrymu na klíně, ale on její přítomnost vůbec nevnímal. Řešili s Ronem taktiku na další famfrpálové utkání a Hermiona jim k tomu vyčarovala živý model - tím se jejich debata stala ještě živější. Chvíli koukala kolem, zda by se mohla někam připojit, ale nakonec se rozhodla jít už spát. Nespala klidně, myslela na mámu a na tátu a také na Harryho, na to co teď prožívají…
Ráno nastal obvyklí zmatek. Tlačenice u dveří. Poslední věci se hledali po domě… S Veronikou se rozloučili už v domě. Někdo musel zůstat s dvojčaty. Harry šel obklopen svoji hlídkou, ale za chvíli byli na nádraží a bez útoku. Alex a Sirius už tam čekali. Strnule stáli vedle sebe, ale drželi se za ruce. Alex se stále tvářila smutně a provinile. Loučení bylo dlouhé, než se každá rozloučil s každým… Nakonec, ale všichni kdo měli nastoupili do vlaku a ten se pomalu začal rozjíždět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Netri Netri | 25. prosince 2012 v 23:45 | Reagovat

Se trošku ztrácím v tom, kdo je kdo :D Ale jinak to není zas až tak krátký :)

2 LOLstories LOLstories | Web | 16. ledna 2013 v 19:54 | Reagovat

BUde další???

3 Vatara Vatara | 16. ledna 2013 v 21:50 | Reagovat

[2]: Rozhodně, pracuji na tom... tak za cca 14 dní

4 Rendy Rendy | 16. února 2013 v 1:08 | Reagovat

Povídka je to docela pěkná, ale moc se mi nelíbí jak střídáš časové úseky a postavy, skoro se v tom nedá vyznat. Moc se mi nelíbí jak to pokračuje, ale je to samozřejmě tvoje povídka takže si jí můžeš psát jak chces ale po takové době kdy se má Al se Siriem ráda mě připadá takovej zvrat událostí dost blbej...
No ale jak sem říkala na začátku nebejt těch věcí povídka by byla skvělá :D

5 Mm Mm | 5. listopadu 2013 v 19:24 | Reagovat

Dass prosim dalsiu caat  ?????

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama