Leden 2013

Prokrastinace aneb jak jsem se učila

18. ledna 2013 v 14:47 | Vatara |  <<Me>>

Ve čtvrtek jsem měla zkoušku. Plánovala jsem se na ni učit od pondělka, po opravném testu z angličtiny. Jenže plány a realita se od sebe zásadně liší.
V pondělí jsem si řekla, že si po tom víkendovém angličtinovém maratonu dám trochu oddech a nic jsem se neučila. V úterý jsem ve svém poflakování úspěšně pokračovala. Najednou jsem ještě musela uklidit, a podívat se támhle na blog a zkontrolovat tyhle a tyhle stránky, jestli náhodou není něco nového. A tak to šlo cely den, večer jsem otevřela knížku, že si alespoň něco přečtu před spaním a po deseti stránkách jsem to vzdala a šla jsem spát. Další ráno jsem více méně proflákala, nejdřív do koupelny, obleknout, nasnídat, no loudala jsem se co to šlo. Pak jsem vyrazila na dodatečnou přednášku. Vrátila jsem se a ohřála jsem si oběd a usnula jsem.
Takže můj plán skončil tak, že den předem za pozdního dopoledne jsem se začala učit, takže nepředpokládám žádný valný výsledek.
Dobrá zpráva je ta, že na mě taky přišla můza, takže jsem v rámci neučení se, začala opravovat povídku Studentská láska, viděla spoustu filmů takže určitě bude i nějaká recenze...

Little bit of heaven

15. ledna 2013 v 19:51 | Vatara |  Recenze
V rámci prokrastinace jsem dnes viděla tento film a naprosto mě uchvátil a abych tady neměla z letošního roku jen článek o volbách rozhodla jsem se přidat i recenzy k tomuto filmu. Je sice krátká, jenže tenhle film snad ani recenzi nepotřebuje. Pro mě byl perfektní a dokonalý a určitě měl i nějáké mouchy, ale zanechal ve mně tak silné dojmy, že jsem je všechny přehlédla a jen si užila film.


Tenhle film bych určitě doporučila ke zhlednutí. Uznávám, že pointa není moc originální, ale přesto je to moc hezký film, který je celý nabitý silnými emocemi. Takže si ke sledování připravte i kapesníčky. Pokud jste viděli třeba Podzim v New Yorku a líbil se vám bude se vám libit i tento film.
Kate Hudson hned na začátku všechny okouzlí svým úsměvem a nespoutaností a najednou, s Marly velmi cítíte a chápete a prožíváte celý film s ní.
Hudba v tomto filmu je velmi dobře zvolená, krásně dokresluje celý děj. Co se týče obsazení nemám žádné námitky.
Je to prostě romantická komedie na nedělní nebo holčičí večer. Doporučuji Usmívající se.

vidím jen negativa

15. ledna 2013 v 17:52 | Vatara

Původně jsem se na toto téma vůbec nechtěla vyjádřit. Chtěla jsem můj blog nechat bez politických názorů, ale asi to nedokážu a musím prezentovat svůj názor.
Volba prezidenta - na mnoha stránkách velice diskutované téma. A upřímně, někdy tak citově zabarvené, až se mi s toho dělá zle.
Pomluvy, výčitky, negativa… To jediné si o prezidentských kandidátech přečtete. Našla jsem jednu světlušku mezi temnotou, kde autor psal, jak bychom se měli rozhodovat podle sebe, ne podle medií, názorů jiných, ale čistě podle sebe. Pak ale přišlo velké zklamání, když jsem viděla komentáře pod článkem - zase to stejné. Nikdo jako by si nevšiml pointy, která bila do očí.
Neviděla jsem žádný článek bez citového zabarvení (ano, vím, že ten můj taky takový není). Je zbytečné se nad tím rozčilovat a dlouho jsem se snažila držet odstup, ale články před druhým kolem to jen zhoršují. Po přečtení pár statusů a komentářů jsem polovinu svých přátel naprosto nepoznala. Jako by volba vyvolávala šílenství - a hlavně sdělení - vyberte si toho kandidáta, co volím já, ten je ten správný.
Proto moji milí čtenáři, prosím, rozhodujte se sami, podle vlastní vůle a nenechte se nikým ovlivnit. Neberte to jako otázku života a smrti.
Na paměti mějte také to, že pravomoci prezidenta se vejdou na jednu A4, a že prezident sám, žádné zákony neschvaluje, ale vždy je musí odsouhlasit poslanecká sněmovna.
Další otázku, kterou tyto debaty vyvolávají , je k čemu nám vlastně media slouží?
K pobavení? K rozšiřování nepodložených informací? (například Vévodkyně Kate byla minulý rok těhotná nejméně třikrát…) A co mi připadá ještě horší, jak velký business v tom vlastně je. Nebo je víc znepokojující, že ten business s toho děláme my, my všichni ho hromadně podporujeme. Bez nás by nikdy nevznikl. To jsou otázky k zamyšlení a ne řešení hloupých pomluv.
Takže vás tímto chci i požádat přemýšlejte o tom, co děláte a jak a co vás k tomu vede.
Děkuji za přečtení tohoto článku.