vidím jen negativa

15. ledna 2013 v 17:52 | Vatara

Původně jsem se na toto téma vůbec nechtěla vyjádřit. Chtěla jsem můj blog nechat bez politických názorů, ale asi to nedokážu a musím prezentovat svůj názor.
Volba prezidenta - na mnoha stránkách velice diskutované téma. A upřímně, někdy tak citově zabarvené, až se mi s toho dělá zle.
Pomluvy, výčitky, negativa… To jediné si o prezidentských kandidátech přečtete. Našla jsem jednu světlušku mezi temnotou, kde autor psal, jak bychom se měli rozhodovat podle sebe, ne podle medií, názorů jiných, ale čistě podle sebe. Pak ale přišlo velké zklamání, když jsem viděla komentáře pod článkem - zase to stejné. Nikdo jako by si nevšiml pointy, která bila do očí.
Neviděla jsem žádný článek bez citového zabarvení (ano, vím, že ten můj taky takový není). Je zbytečné se nad tím rozčilovat a dlouho jsem se snažila držet odstup, ale články před druhým kolem to jen zhoršují. Po přečtení pár statusů a komentářů jsem polovinu svých přátel naprosto nepoznala. Jako by volba vyvolávala šílenství - a hlavně sdělení - vyberte si toho kandidáta, co volím já, ten je ten správný.
Proto moji milí čtenáři, prosím, rozhodujte se sami, podle vlastní vůle a nenechte se nikým ovlivnit. Neberte to jako otázku života a smrti.
Na paměti mějte také to, že pravomoci prezidenta se vejdou na jednu A4, a že prezident sám, žádné zákony neschvaluje, ale vždy je musí odsouhlasit poslanecká sněmovna.
Další otázku, kterou tyto debaty vyvolávají , je k čemu nám vlastně media slouží?
K pobavení? K rozšiřování nepodložených informací? (například Vévodkyně Kate byla minulý rok těhotná nejméně třikrát…) A co mi připadá ještě horší, jak velký business v tom vlastně je. Nebo je víc znepokojující, že ten business s toho děláme my, my všichni ho hromadně podporujeme. Bez nás by nikdy nevznikl. To jsou otázky k zamyšlení a ne řešení hloupých pomluv.
Takže vás tímto chci i požádat přemýšlejte o tom, co děláte a jak a co vás k tomu vede.
Děkuji za přečtení tohoto článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama