Květen 2013

Jak si udělat ostudu anebo co jsme si zvolili, to máme

20. května 2013 v 15:27 | Vatara |  Téma týdne

Téma týdne: Miloš Zeman
Snažím se být zastáncem toho, že jsme se všichni (kdo chtěli) podíleli na svobodné volbě a tak se snažím respektovat většinu národa. Nicméně náš nový prezident mi to moc neulehčuje.
Rivalita, která vládne mezi ním a jinými kandidáty, je více než nepříjemná a pan prezident pravděpodobně nestojí o uklidnění situace.
Naše členství v EU je nutné, ale zastáncem Eura rozhodně nejsem. Čili v tomhle ohledu s ním taky nemůžu souhlasit.
To co převedl u korunovačních klenotů… no řekněme, že se to může stát. Nicméně ve funkci prezidenta je to velice nevhodné asi jako kradení propisek.
A pak tu máme velkou kauzu v akademickém světě. Vzhledem k oficiálnímu uváděnému důvodu k nejmenování (tedy účast držení plakátu na), upřímně doufám, že pravý důvod je opravu pomsta, za to jak se o něm "neprofesor" vyjadřuje. Za předpokladu svobody projevu, je pro mě pravý důvod absurdní a nekorektní.

Takže ať už se nad to snažím povznést jakkoli, prostě mi to nejde. Možná je to i předvolební debatou co jsem vyslechla v obchodě, kdy zbytek prodavaček odsuzoval jednu, která z celého obchodu jako jediná nevolila Zemana a nebála se o tento názor projevit. Ač nesouhlasím s některými svými kamarády a s tím koho volili, nebudu je přemlouvat a už vůbec ne je odsuzovat za to koho volili. I z mého okolí několik lidí volilo současného pana prezidenta, to ale není důvod k tomu, abych se k nim chovala jinak.
Věc, která je podle mě k zamyšlení a možná bychom se i měli i trochu bát je, že z předchozích zkušeností ( a z přednášek z politologie) bývá obvyklé, když jsou prezidenti voleni na maximální možnou dobu (dvě volební období po 5ti letech). Tedy už se těším na další prezidentské volby. A o nic méně na ty do poslanecké sněmovny. Jsem zvědavá co pan prezident upeče s oranžovou růží.

Morganovi!!!

14. května 2013 v 14:26 | Vatara |  Recenze
O víkendu jsem viděla film Morganovi.

A naprosto mě uchvátil. Je to taková oddechovka, nad kterou nemusíte příliš přemýšlet, zápletka je jednoduchá a i konec je poměrně jednoduše odhadnutelný. Takže dějově, žádné velké rozčarování.
Ovšem o komediální prvky, v nich není nouze. Pan Morgan, v podání Hugh Grenta, se postará o zábavné momenty od začátku až do konce. A ani jeho žena, Sarah Jessica Parker, nezůstává pozadu.
Je to prostě film na odpočinek. A možná, že pár hlášek utkví ve vaší paměti.
V originále: Did you hear about the Morgan? z dílny Marca Lawrence.

Everybody smoking...

14. května 2013 v 14:17 | Vatara |  Téma týdne

Právě sedím na přednášce z politologie, a protože je to strašná nuda tak raději vyjádřím svůj postoj k legalizaci marihuany.
Věc se má tak. Marihuana je v určitém malém množství léčivá na mnoho nemocí. Proto rozhodně souhlasím s tím, že pokud je na předpis, na doporučení lékaře, jsem rozhodně pro. Na druhou stranu, marihuana, která je pěstovaná pro lékařské účely, je hodně technicky upravovaná. Zda to má vliv na její účinnost, to já nevím. Odborník na marihuanu rozhodně nejsem.
Na druhou stranu si myslím, že ti, kteří o legalizaci usilují, nebo alespoň jejich značná většina, o její legalizaci neusilují kvůli lékařským účelům. Je to spíš určitá společenská zařazenost.
V podstatě marihuana už ve společnosti je, stále se v ní pohybuje, a rozhodně z ní nezmizí. Proč ji tedy nelegalizovat?
Museli by být striktně daná pravidla, napsat takový zákon je velice složité. Také zde vidím určité riziko v tom, že teď je marihuana zakázaná - a to je jeden z mnoha důvodů, proč jí kouřit. Rebelie… Ale pokud ji legalizujeme, kdo zaručí, že se tento boj proti konformitě nebude projevovat ještě něčím horším?
Na závěr, jsem proti legalizaci, pro jiné než lékařské účely. Marihuana tu je a její legalizací se v podsadě nic nezmění.