Everybody smoking...

14. května 2013 v 14:17 | Vatara |  Téma týdne

Právě sedím na přednášce z politologie, a protože je to strašná nuda tak raději vyjádřím svůj postoj k legalizaci marihuany.
Věc se má tak. Marihuana je v určitém malém množství léčivá na mnoho nemocí. Proto rozhodně souhlasím s tím, že pokud je na předpis, na doporučení lékaře, jsem rozhodně pro. Na druhou stranu, marihuana, která je pěstovaná pro lékařské účely, je hodně technicky upravovaná. Zda to má vliv na její účinnost, to já nevím. Odborník na marihuanu rozhodně nejsem.
Na druhou stranu si myslím, že ti, kteří o legalizaci usilují, nebo alespoň jejich značná většina, o její legalizaci neusilují kvůli lékařským účelům. Je to spíš určitá společenská zařazenost.
V podstatě marihuana už ve společnosti je, stále se v ní pohybuje, a rozhodně z ní nezmizí. Proč ji tedy nelegalizovat?
Museli by být striktně daná pravidla, napsat takový zákon je velice složité. Také zde vidím určité riziko v tom, že teď je marihuana zakázaná - a to je jeden z mnoha důvodů, proč jí kouřit. Rebelie… Ale pokud ji legalizujeme, kdo zaručí, že se tento boj proti konformitě nebude projevovat ještě něčím horším?
Na závěr, jsem proti legalizaci, pro jiné než lékařské účely. Marihuana tu je a její legalizací se v podsadě nic nezmění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. května 2013 v 15:00 | Reagovat

To jsem ani nevěděla, že ta lékařská se upravuje.
Každopádně taky myslím, že dost lidí jí zkouší proto, že je zakázaná. Ale neřekla bych, že pokud ji povolí, tak tihle lidé přejdou třeba na kokain. Kdo chce rebelovat až tak radikálně s tvrdýma drogama, ten to stejně dělá a marihuana ho nezajímá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama