Jak si udělat ostudu anebo co jsme si zvolili, to máme

20. května 2013 v 15:27 | Vatara |  Téma týdne

Téma týdne: Miloš Zeman
Snažím se být zastáncem toho, že jsme se všichni (kdo chtěli) podíleli na svobodné volbě a tak se snažím respektovat většinu národa. Nicméně náš nový prezident mi to moc neulehčuje.
Rivalita, která vládne mezi ním a jinými kandidáty, je více než nepříjemná a pan prezident pravděpodobně nestojí o uklidnění situace.
Naše členství v EU je nutné, ale zastáncem Eura rozhodně nejsem. Čili v tomhle ohledu s ním taky nemůžu souhlasit.
To co převedl u korunovačních klenotů… no řekněme, že se to může stát. Nicméně ve funkci prezidenta je to velice nevhodné asi jako kradení propisek.
A pak tu máme velkou kauzu v akademickém světě. Vzhledem k oficiálnímu uváděnému důvodu k nejmenování (tedy účast držení plakátu na), upřímně doufám, že pravý důvod je opravu pomsta, za to jak se o něm "neprofesor" vyjadřuje. Za předpokladu svobody projevu, je pro mě pravý důvod absurdní a nekorektní.

Takže ať už se nad to snažím povznést jakkoli, prostě mi to nejde. Možná je to i předvolební debatou co jsem vyslechla v obchodě, kdy zbytek prodavaček odsuzoval jednu, která z celého obchodu jako jediná nevolila Zemana a nebála se o tento názor projevit. Ač nesouhlasím s některými svými kamarády a s tím koho volili, nebudu je přemlouvat a už vůbec ne je odsuzovat za to koho volili. I z mého okolí několik lidí volilo současného pana prezidenta, to ale není důvod k tomu, abych se k nim chovala jinak.
Věc, která je podle mě k zamyšlení a možná bychom se i měli i trochu bát je, že z předchozích zkušeností ( a z přednášek z politologie) bývá obvyklé, když jsou prezidenti voleni na maximální možnou dobu (dvě volební období po 5ti letech). Tedy už se těším na další prezidentské volby. A o nic méně na ty do poslanecké sněmovny. Jsem zvědavá co pan prezident upeče s oranžovou růží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CHAOS CHAOS | Web | 30. června 2013 v 17:13 | Reagovat

PROSÍM DAJ MI HLAS: CHAOS
http://best-story-1d-jb.blog.cz/1306/sutaz-o-najlepsi-blog-1-kolo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama