Hostitel: film x kniha

12. října 2013 v 0:00 | Vatara |  Recenze

Už dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst. Zajímalo mě jaké jsou další knihy od S.Meyers po Stmívání.
A tak když jsem v knihovně viděla tenhle titul, neváhala jsem.
Do knížky jsem se okamžitě začetla tak jak jako do Stmívání. Něco v jejích knihách mě nutí k tomu, abych knihu dočetla až do konce. Rozhodně se mi líbí autorčin styl psaní.
Jenže… tím to tak nějak u téhle knihy končí.
I přes veškerou autorčinu snahu, jsem stále Duši vnímala jako vetřelce. Ani na chvíli jsem nezapochybovala o tom, že by měla umřít, protože ona od tohoto světa nepatří. Ani přes to nebo možná právě proto, že jsou tam veškeré popisy jejich emocí, neboť ona sama si připadá jako vetřelec.
Duše jsou dobré. Ale opravdu jsou tak dobré, když ovládají druhé? I kdyby to měla být "jen" květina?
Já bych tedy ocenila knihu více z pohledu Melanie. Její postavu jsem si zamilovala od první chvíle. A tak mi tam v některých chvílích hrozně chyběla a její příběh mi přišel hrozně neukončení. Protože i když byla odstavena na druhou kolej, stále mě provázela celou knihou a pak najednou už tam nebyla. Její vzpomínky jsou mými nejoblíbenějšími pasážemi z celé knihy. Nejvíc mi tam chybí scéna jejího shledání s Jaredem po odejmutí Duše.
Naopak mi přijde až přehnané loučení Duše s Jaredem, když je jasné, že jí k němu táhne Melaniino tělo, zatímco ona už miluje někoho jiného.
Jestli bych knihu doporučila?
Asi ano, ale s tím, že se musíte s hodně věcmi smířit, tak snad vám to ten zbytek vynahradí.
S velkým očekáváním, jsem shlédla také film. Protože jsem doufala, že se mi dostane nějakých scén, které kniha neobsahuje.
Jenže film byl pro mě ještě větším zklamáním.
Herecké obsazení se mi vůbec nelíbilo. Místo svalovců, kteří zmlátí každého a všude, jsou tam jen takové houžvičky.
Co se příběhu týká, je logické, že je pozměněný, ale rozhodně není lepší. Určité scény tam zase chybí a některé naopak přebývají.
A ten dabing… ten tomu vážně nepřidá.
Takže pokud se rozhodnete pro Hostitele, raději si přečtěte knihu, a pokud se přeci jen rozhodnete pro film… vyberte si raději titulky…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama