Život na vesnici

2. října 2013 v 15:41 | Vatara |  Téma týdne

Já osobně život na vesnici mám ráda. Je tam krásně. Čistý vzduch a krásná příroda. Všechny zvuky jsou snadno identifikovatelné, a když vyjedu na kolo, můžu se na svůj sluch spolehnout. Auto slyším dříve, než ho uvidím. Prostě miluji ten klid.

Na druhou stranu nebýt v Praze…. Nevím, jestli bych to úplně zvládla. Vyrostla jsem tady… v ruchu velkoměsta a i když jsem někdy z toho ruchu všude okolo hrozně vyčerpaná, mám to tady ráda.

Každá s těchto věcí má své výhody a nevýhody… já jsem snad našla rovnováhu mezi těmito "dvěma světy".

Den volna v Praze

Ach ne, zvoní budík, ještě nechci vstávat, venku je zima. Nebudu vstávat, nikam nemusím. Je poledne, konečně se hrabu z postele a dávám si rychlou sprchu. Zajdu do obchodu ať mám něco k jídlu. Nejprve zahájím obličejovou gymnastiku, namaluju si nový obličej, obléknu se a jdu. Zachumlám se do bundy, zima mi zalézá pod nehty a v těch "stylových" botách se mi dvakrát dobře nejde. Zajdu do obchodu, teplo mě obstoupí a konečně se trochu uvolňuji. Nevzala jsem si nákupní vozík a košíky tu nemají…no nevadí, stejně toho moc nechci. Projdu obchodem, mám co potřebuji. Prodavačka je pomalá a vesele si žvýká. Čekám, jsem nervózní, už chci být doma a pustit si film a nesmím zapomenout zkontrolovat facebook. Možná bych měla zainventovat do internetu v mobilu.. je to drahé a wifi už je skoro všude, zase svůj nápad zavrhnu.

Konečně jsem zpátky doma. Sednu si k počítači. Možná bych si mohla přečíst pár svých poznámek z minulého týdne a dát jim nějakou úpravu. A tak chvíli pracuji. Nakonec mě to už nebaví a tak se řídím heslem, co nemusíš udělat dnes, odlož na pozítří a máš dva dny volna, raději se budu dívat na film. Je to jen bezduchá americká komedie. Moc mě to nebaví. Zkontroluju facebook, dnes už po desáté.

Píšu si s kamarádkou, sejdeme se v hospodě za pár minut. Probíráme poslední týden. Po dvou hodinách se rozloučíme, jdeme domů.

Večerní program v televizi za moc nestojí, ale je to lepší než koukat do prázdna. Jdu si brzy lehnout, přeci jen zítra vstávám.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama